• Wraz ze św. Wawrzyńcem - diakonem i męczennikiem dziękujemy Bogu za skarb wiary, która ratuje człowieka z groźnych fal zwątpienia i bezradności. Mając w pamięci ofiary ostatnich burz i nawałnic na południu Polski chcemy dziś ofiarą na tacę wesprzeć materialnie i duchowo tych, którzy bardzo ucierpieli, by przez konkretne czyny miłosierdzia mogli odzyskać nadzieję oraz godne warunki życia.
  • W poniedziałek (11.VIII.) wspomnienie św. Klary, dziewicy.
  • We wtorek (12.VIII.) wspomnienie św. Joanny Franciszki de Chantal.
  • W środę (13.VIII.) święto NMP Kalwaryjskiej.
  • W czwartek (14. VIII.) wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika, który jest czczony jako patron Służby Liturgicznej. Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (15.VIII.) przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę. Poświęcenie ziół i kwiatów na każdej Mszy świętej. Z racji III piątku miesiąca Msza święta w intencji Ojczyzny i całego świata oraz członków „Faustinum” w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W sobotę (16.VIII.) wspomnienie św. Stefana, króla węgierskiego, którego relikwie znajdują się w kaplicy Communio Sanctorum. Z racji trzeciej soboty miesiąca pamiętajmy o misyjnych sprawach Kościoła.
  • W najbliższą niedzielę w dniu 17 sierpnia, a więc w 12 rocznicę konsekracji tej Bazyliki oraz zawierzenia całego świata Bożemu Miłosierdziu, będziemy przeżywać I Ogólnopolską Pielgrzymkę Czcicieli Bożego Miłosierdzia jako dziękczynienie za kanonizację Jana Pawła II. Msza święta o godz. 7 rano – transmitowana przez TV – ze względu na przypadającą rocznicę będzie odprawiona nie w kaplicy klasztornej, lecz w Bazylice. Podczas kolejnych Mszy świętych, transmitowanych przez internetową telewizję milosierdzie.pl, po raz pierwszy będzie przekazywany „Balsam Miłosierdzia”, który połączony z ufną modlitwą może być wspaniałym lekarstwem dla duszy i ciała, by i nasze serca stawały się coraz bardziej miłosierne. W dolnej części Bazyliki będą ustawione namioty, prezentujące niektóre dzieła miłosierdzia, prowadzone w tym Sanktuarium. W auli Jana Pawła II będzie projekcja ciekawych filmów religijnych. Szczegóły tych wydarzeń umieszczone są na plakatach oraz w Internecie. Już dziś serdecznie zapraszamy do udziału w tej dziękczynnej uroczystości.
  • Niech w przeżywaniu tej radości towarzyszą nam słowa św. Jana Pawła II, który mówił: Modlę się, by ten kościół był zawsze miejscem głoszenia orędzia o miłosiernej miłości Boga; miejscem nawrócenia i pokuty; miejscem sprawowania ofiary eucharystycznej - źródła miłosierdzia; miejscem modlitwy - wytrwałego błagania o miłosierdzie Boże dla nas i całego świata.