Setki pielgrzymów otrzymało 17 sierpnia 2014 roku Balsam Miłosierdzia – dar Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, przygotowany na I Pielgrzymkę Bożego Miłosierdzia, która odbywa się w dwunastą rocznicę poświęcenia Bazyliki i zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu przez św. Jana Pawła II.

Do Sanktuarium przybyli dziś pielgrzymi z Wrocławia. Podkreślali, że Balsam, który otrzymali będzie im pomagał w głoszeniu orędzia o Bożym Miłosierdziu. - To dla nas wielka radość, że tu jesteśmy. Wielu z nas było tu także 12 lat temu, więc nie mogło ich zabraknąć i dziś – powiedziała nam pani Krystyna.

Pani Zofia nie kryła radości, kiedy w jej rękach znalazł się Balsam Miłosierdzia. - Mam niepełnosprawnego wnuczka i będę się modliła, by Bóg dał mu zdrowie i siły. Sama otrzymałam balsam i przekażę go dalej moim bliskim – wyznała kobieta.

Aż z Niemiec pielgrzymowała na dzisiejszą niedzielę do Łagiewnik pani Zofia. - Byłam tu 12 lat temu i jestem dziś. Balsam, który tu otrzymałam zawiozę i przekażę mojej wspólnocie. Mam nadzieję, że pomoże on być jeszcze bardziej apostołami Bożego Miłosierdzia – powiedziała nam.

Balsam otrzymał także o. Piotr ze Słowacji. - Często tu przyjeżdżam. To miejsce jest mi bardzo bliskie. Nie wiedziałem, że otrzymam tu tak wspaniały prezent. Cieszę się z niego ogromie i będę się nim dzielił – zapewnił.

Do Łagiewnik na każdą Mszę św. przybywają setki pielgrzymów nie tylko z Polski, ale także ze Słowacji, Włoch i Niemiec. Po Eucharystii otrzymują Balsam Miłosierdzia. Rozdają go kapłani, wypowiadają słowa: „Przyjmij Balsam Miłosierdzia i bądź jego świadkiem”.

mp