- Za te dwanaście lat teraz Bogu dziękujemy i prosimy, by ta świątynia, to Sanktuarium wraz z pobliskim Sanktuarium Jana Pawła II to były miejsca umocnienia, pojednania z Bogiem i ludźmi, miejscami przebaczenia, otwarcia na umacniające, oczyszczające Boże Miłosierdzie – mówił ks. bp Jan Szkodoń, który przewodniczył 17 sierpnia 2014 roku Mszy św. sprawowanej o godz. 15.20. Eucharystię poprzedziła Godzina Miłosierdzia.

Na początku homilii ks. bp Szkodoń wspominał uroczystość konsekracji Bazyliki Bożego Miłosierdzia .- Sam będę dziś ze wzruszeniem podnosił kielich, którym Jan Paweł II sprawował Eucharystię. Ze wzruszeniem dziękuję też Bogu, że mogę w tym samym ornacie sprawować Mszę świętą – wyznał.

Przywołał kilka fragmentów homilii św. Jana Pawła II z 17 sierpnia 2002 roku.- Ojciec Święty wskazał na różne drogi przyjmowania Bożego Miłosierdzia w tym miejscu i różne drogi uczczenia Bożego Miłosierdzia. Bogu dziękujemy, że przez te dwanaście lat to orędzie jest wciąż głoszone. Orędzie o Bogu bogatym w miłosierdzie. Orędzie na nowo podane przez św. s. Faustynę. Orędzie, które z taką pokorą i mocą głosił św. Jan Paweł II. Miejsce nawrócenia i pokuty. Tylko Pan Bóg wie ilu ludzi w tej świątyni się wyspowiadało, ilu się nawróciło. Panu Bogu Miłosiernemu dziękujemy, że przemienia ludzkie serca i za wszystkich którzy pełnią tu posługę w konfesjonale – mówił.

Kaznodzieja dziękował wszystkim, którzy przez 12 lat pełnili i pełnią posługę w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

mp