O tym, że Sanktuarium Bożego Miłosierdzia doskonale wpisało się w krajobraz Krakowa i trwa w nim nieustanna modlitwa o miłosierdzie, sprawowana jest Eucharystia, a przez cały rok skruszone rzesze wiernych otrzymują odpuszczenie grzechów i odnajdują pokój duszy mówił 17 sierpnia 2014 roku, na zakończenie Pierwszej Pielgrzymki Czcicieli Bożego Miłosierdzia w łagiewnickim Sanktuarium ks. kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski.

Ks. Kard. Dziwisz przewodniczył Mszy św. o godz. 18. W homilii mówił: – Sanktuarium jest wspaniałym przedłużeniem kaplicy klasztornej, gdzie znajduje się cudowny obraz Pana Jezusa Miłosiernego i relikwie św. s. Faustyny.

Kaznodzieja przypomniał, że podczas konsekracji Jan Paweł II zawierzył świat Bożemu Miłosierdziu.- Prosił Boga, Pana ludzkich losów: „pochyl się nad nami grzesznymi, ulecz naszą słabość, przezwycięż wszelkie zło, pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi doświadczyć Twojego miłosierdzia, aby w Tobie, Trójjedyny Boże, zawsze odnajdywali źródło nadziei. Jakże aktualna jest to modlitwa w dzisiejszym świecie, gdy wielu ludzi, chrześcijan cierpi niesprawiedliwość w różnych stronach świata. Męczeńskie chwile przeżywają chrześcijanie w Iraku. Wiele dzieci w Afryce doświadcza głodu. Cierpi tylu ludzi. Życie tylu poczętych dzieci znajduje się w niebezpieczeństwie. Dlatego potrzebna jest światu iskra, która wzniesie ogień miłosierdzia. Dlatego tutaj jesteśmy i się modlimy. Zawierzamy Bogu nasze sprawy i sprawy świata. Czynimy to z nadzieją, bo wiemy, że nasze losy spoczywają w ręku Boga Dlatego tutaj mówimy: „Jezu ufam Tobie” - powiedział metropolita krakowski.

mp