• Dziś przypada święto św. Bartłomieja, apostoła. Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy wzięli udział w I Ogólnopolskiej Pielgrzymce Czcicieli Bożego Miłosierdzia z okazji 12 rocznicy konsekracji Bazyliki oraz zawierzenia całego świata Bożemu Miłosierdziu. Pobłogosławiony Balsam Miłosierdzia jest jeszcze do nabycia w zakrystii Bazyliki. Może on być wspaniałym lekarstwem dla duszy i ciała, jeśli łączy się z żywą wiarą, systematyczną pracą nad sobą i wytrwałą modlitwą o Miłosierdzie dla nas i całego świata. Dobrowolne ofiary są przeznaczone na pokrycie kosztów przygotowania Balsamu oraz na stacje Drogi krzyżowej do Bazyliki, by mogły powstać na zbliżające się Światowe Dni Młodzieży.
  • W poniedziałek (25.VIII.) przypada 109 rocznica urodzin Heleny Kowalskiej – późniejszej Siostry Faustyny, przez którą Bóg przypomniał światu o swoim wielkim miłosierdziu wobec każdego z nas.
  • We wtorek (26.VIII.) przypada uroczystość NMP Częstochowskiej. Przez Jej wstawiennictwo polecajmy Panu Bogu wszystkie sprawy naszej Ojczyzny oraz Kościół prześladowany na Bliskim Wschodzie.
  • W środę (27.VIII.) wspomnienie św. Moniki. W tym dniu przypada rocznica chrztu św. Siostry Faustyny, a także 9 rocznica uroczystego ingresu Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza do katedry wawelskiej, dlatego otoczmy Go wdzięczną modlitwą, prosząc o potrzebne łaski w jego dalszej posłudze.
  • W czwartek (28.VIII.) wspomnienie św. Augustyna, biskupa i dra Kościoła. Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (29. VIII.) wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela. Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 1520 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza św. dla chorych transmitowana przez TV Kraków z kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W sobotę (30.VIII.) odbędzie się XLII Pielgrzymka Służby Liturgicznej, Ruchu Światło-Życie i Domowego Kościoła do Kalwarii Zebrzydowskiej.
  • Zachęcamy do odwiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Warto zobaczyć również w dolnej części Bazyliki kolejne kaplice: św. Siostry Faustyny, MB Siedmiobolesnej, Świętokrzyską, Communio Sanctorum i św. Andrzeja Apostoła, a także ciekawe wystawy oraz makietę organów. Jest też dostępna przy Bazylice wieża widokowa. W kaplicy Wieczystej Adoracji czeka Jezus Eucharystyczny, aby nas umocnić swoim błogosławieństwem.