Grupa sióstr zakonnych z Chin odwiedziła 12 września 2014 sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Siostry zostały zaproszone przez Stowarzyszenie Sinicum im. Michała Boyma SJ, które działa w Polsce na rzecz Kościoła katolickiego w Chinach.

Przełożone i siostry odpowiedzialne za formację w swoich wspólnotach zakonnych w Chinach 12 września odwiedziły Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. O godz. 11.00 wzięły udział we Mszy św. sprawowanej w kaplicy z łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem św. Faustyny.

Siostry przywitał ks. Franciszek Ślusarczyk, wicerektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, a po Eucharystii oprowadził po Sanktuarium, pokazując kaplicę, bazylikę i oratoria w dolnej części kościoła. Kapłan opowiedział o św. Janie Pawle II, św. s. Faustynie, o zawierzeniu świata Bożemu Miłosierdziu. Zachęcał siostry, by szerzyły orędzie o Bożym Miłosierdziu.

Jak przypomina s. Elżbieta Siepak ZMBM, w Chinach bardzo czczone jest Miłosierdzie Boże, znana jest także Apostołka Bożego Miłosierdzia, gdyż w języku chińskim ukazała się nie tylko jej biografia, ale także jej "Dzienniczek".

Przybyłe do Łagiewnik zakonnice spotkały się także z bp. Janem Zającem, rektorem Sanktuarium, który każdej siostrze udzielił indywidualnego błogosławieństwa.

Po Godzinie Miłosierdzia siostry odwiedzą także sąsiednie sanktuarium św. Jana Pawła II.

Siostry zostały zaproszone przez Stowarzyszenie Sinicum im. Michała Boyma SJ, które działa w Polsce na rzecz Kościoła katolickiego w Chinach. Seminarium dla sióstr zakonnych z Chin w Polsce organizowane jest po raz drugi. Uczestniczą w nim głównie przełożone i siostry odpowiedzialne za formację w swoich wspólnotach zakonnych w Chinach. Poza wykładami na temat życia i formacji zakonnej, siostry odwiedzają różne ośrodki życia religijnego w Polsce. Mają też okazję spotkać się z kilkoma biskupami naszego kraju oraz z nuncjuszem apostolskim w Polsce abp. Celestino Migliore.

Stowarzyszenie Sinicum zostało powołane w 2011 r. Tworzą je przedstawiciele męskich i żeńskich zgromadzeń zakonnych, księży diecezjalnych oraz osób świeckich. Pomaga w kształceniu w Polsce chińskich sióstr zakonnych i kleryków. Współpracując z polskim ruchem Światło-Życie zaprasza też od szeregu lat młodzież chińską na rekolekcje oazowe w Krościenku.

Źródło: DEON.pl