• Dziś przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. „Dzięki śmierci i zmartwychwstaniu Chrystusa, symbol hańby i poniżenia stał się symbolem odwagi, męstwa, pomocy i braterstwa” – jak mówił bł. ks. Jerzy Popiełuszko. Warto o tym pamiętać w rozpoczynającym się IV Tygodniu Wychowania, by trud rodziców, nauczycieli i wychowawców przyniósł błogosławione owoce dla przyszłości naszej Ojczyzny.
  • W poniedziałek (15.IX.) wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. W tym dniu przypada 10 rocznica konsekracji biskupiej Rektora naszego Sanktuarium Biskupa Jana Zająca oraz Biskupa Polowego Józefa Guzdka. Zapraszamy do Bazyliki na Godzinę Miłosierdzia oraz Mszę św. dziękczynną o godz. 1520, by wspólnie uwielbiać Boga za obfite dary Miłosierdzia oraz wypraszać potrzebne łaski na dalsze lata ich pasterskiego posługiwania.
  • We wtorek (16.IX) wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.
  • W środę (17. IX.) wspomnienie św. Roberta Bellarmina, biskupa i doktora Kościoła, oraz św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa. W tym dniu o godz. 1100 odbędzie się w Bazylice Msza święta pogrzebowa w intencji ś.p. Ks. Kanonika Franciszka Cadera, który przez 12 lat w tej Bazylice pełnił posługę spowiednika, służąc przybywającym tu pielgrzymom.
  • W czwartek (18. IX.) święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski oraz młodzieży. Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 17.
  • W piątek (19.IX.) Godzina Miłosierdzia oraz Msza św. w Bazylice o godz. 1520 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Transmisja Mszy świętej dla chorych przez TV Kraków z Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” o godz. 1700. Z racji III piątku miesiąca Msza święta w intencji Ojczyzny i całego świata oraz członków „Faustinum” w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W sobotę (20.IX.) wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy. Z racji III soboty miesiąca pamiętajmy o sprawach misyjnych Kościoła.
  • Zgodnie z obietnicą pobłogosławiony Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii Bazyliki. Może on być wspaniałym lekarstwem dla duszy i ciała, jeśli łączy się z żywą wiarą, systematyczną pracą nad sobą oraz wytrwałą modlitwą o Miłosierdzie dla nas i całego świata. Dobrowolne ofiary są przeznaczone na pokrycie kosztów przygotowania Balsamu oraz na stacje Drogi krzyżowej do Bazyliki, by mogły powstać na zbliżające się Światowe Dni Młodzieży. Niech Jezus napełnia nasze serca łaską miłości i pokoju.