W poniedziałek – 15 września 2014 roku - we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej przypadła 10 rocznica konsekracji biskupiej rektora Sanktuarium Bożego Miłosierdzia ks. bpa Jana Zająca oraz biskupa polowego WP ks. bpa Józefa Guzdka. Z tej okazji w Bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach została odprawiona Msza św. dziękczynna. Wierni zebrani w świątyni dziękowali Panu Bogu za obfite dary Miłosierdzia oraz wypraszali potrzebne łaski na dalsze lata pasterskiego posługiwania księży biskupów.

Na początku Mszy św. sprawowanej po Godzinie Miłosierdzia ks. prałat Franciszek Ślusarczyk, wicerektor Sanktuarium przypomniał o obchodzonym jubileuszu. Mówiąc o ks. bp. Janie Zającu powiedział: - Bp Jan wierni pełni posługę w naszym Sanktuarium. Dziś w sposób szczególny pragniemy dziękować za dar jego powołania i wiernej służby. Ks. bp Jan jest nam tak bardzo bliski, jako ojciec i jako przyjaciel. Wielu tu przybywających mówi o nim: „Nasz kochany biskup Jan”. Wszyscy mają  dla niego dostęp, dla każdego ma uśmiech i dobre słowo. Dlatego chcemy bardzo gorąco dziękować za jego posługę i wypraszać dla niego dalsze potrzebne mu łaski.

Ks. Ślusarczyk prosił wiernych także o modlitwę dla ks. bp Józefa Guzdka, który z powodu swoich licznych obowiązków nie mógł przybyć do Łagiewnik.

W homilii ks. bp Zając przypomniał dzień sakry biskupiej. - I tak jak przed 10 laty tak i dziś zginamy kolana i za św. Pawłem wołamy „Niech będzie błogosławiony Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa. On napełnił nas wszelkim błogosławieństwem duchowym na wyżynach niebieskich - w Chrystusie. W Nim bowiem wybrał nas przez założeniem świata, abyśmy byli święci i nieskalani przed Jego obliczem. Z miłości przeznaczył nas dla siebie jako przybranych synów przez Jezusa Chrystusa, według postanowienia swej woli, ku chwale majestatu swej łaski, którą obdarzył nas w Umiłowanym” - mówił.

Rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia dziękował Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II za nominację biskupią. - On nas wspierał i wciąż wspiera swoim błogosławieństwem z Domu Ojca – podkreślił.

Ks. bp Zając w imieniu swoim i ks. bpa Józefa Guzdka podziękował rodzinom, bliskim oraz wiernym za modlitwę i miłość, którą są otaczani w Kościele. Poprosił także o wsparcie modlitewne w każdym kolejnym dniu. - Bracia i siostry bądźcie razem z nami. Wstańcie, chodźmy – prosił.

mp