W nocy z 22 na 23 listopada 2019 roku w Kaplicy św. Siostry Faustyny miało miejsce nocne modlitewne czuwanie Apostolstwa Dobrej Śmierci. Mszy świętej przewodniczy bp Roman Pindel.

Pielgrzymów powitał ks. Zbigniew Bielas. Kustosz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie- Łagiewnikach mówił, że to spotkanie otwiera piętnasty rok modlitewnych czuwań. Wyraził radość, że Apostolstwo Dobrej Śmierci w Łagiewnikach znalazło swoje miejsce. - Bardzo serdecznie Wam dziękuję, że tutaj jesteście – powiedział. Ks. Bielas życzył członkom ADŚ, by ta noc była czasem błogosławionym, a św. Siostra Faustyna uprosiła im wiele łask.

W homilii bp Roman Pindel – odnosząc się do czytań biblijnych – mówił o tym, jak radzić sobie z otaczającym nas złem. - Odwołać się najpierw do naszej wiary – radził i dodawał, że możemy wzywać wówczas Ducha Świętego, który daje umocnienie człowiekowi.

Innym sposobem jest występowanie przeciwko złu, przeciwko tym, którzy nas gorszą. Można wreszcie zgromadzić się we wspólnocie i razem podjąć działania. Jako przykład wskazał krucjaty modlitewne. - Także Apostolstwo Dobrej Śmierci jest zgromadzeniem ludzi, którzy są przekonani, że jest zło, że są ludzie zagrożeni niezbawieniem i ratują tych, którzy nie żyją tak jak powinni, a mogą spotkać się ze śmiercią – przypomniał.

Kończąc homilię kaznodzieja zwrócił się do zebranych, by modlili się i wytrwałość, i właściwe działanie, o występowanie przeciwko złu.

Co drugi miesiąc w Bazylice Miłosierdzia Bożego, w kaplicy św. Faustyny, wspólnota ADS od 2005 roku adoruje Najświętszy Sakrament i uczestniczy w dwóch Mszach Świętych. Czuwanie rozpoczyna się Mszą Świętą o 21.00. Po Eucharystii ma miejsce Adoracja Najświętszego Sakramentu, która trwa do godz. 6.00 rano.

Więcej informacji na temat ADŚ można znaleźć na stronie internetowej.

mp