Aktualności

W przyszłą niedzielę - uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

W sobotę uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej.

We wtorek (27.04) będziemy wspominać 7. rocznicę kanonizacji św. Jana Pawła II.

Dziś rozpoczynamy XIII Tydzień Biblijny, którego hasłem są słowa: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6,35). Dziś również piąte Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Ze stolika w przedsionku Bazyliki można zabrać karteczkę z siglami wybranych wersetów Ewangelii św. Marka i Księgi Mądrości, a po powrocie do domu odszukać i odczytać wskazany fragment tekstu biblijnego.

Od Święta Miłosierdzia 2021 r. na stronie www.milosierdzie.pl można uczestniczyć on-line w modlitwie przed Najświętszym Sakramentem, który wystawiony jest w Kaplicy Wieczystej Adoracji w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach.

W Kaplicy Klasztornej, gdzie znajduje się słynący łaskami obraz Pana Jezusa Miłosiernego i relikwie św. Siostry Faustyny, Mszy świętej o godz. 7 przewodniczył bp Jan Zając, kustosz honorowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Mszy świętej o godz. 6 przewodniczył ks. Andrzej Tarasiuk, rektor WSD Archidiecezji Krakowskiej.

„Ja pragnę, aby było Miłosierdzia święto. Chcę, aby ten obraz, który wymalujesz pędzlem, żeby był uroczyście poświęcony w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, ta niedziela ma być świętem Miłosierdzia” /Dz. 49/ - mówił Pan Jezus do Siostry Faustyny 90 lat temu, 22 lutego 1931 roku w czasie objawienia w Płocku.

W wigilię Święta Miłosierdzia – o godz. 20.00 w Bazylice Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach zostanie odprawione nabożeństwo Droga Miłosierdzia. Transmisję przeprowadzi TVP 3 (pasmo ogólnopolskie).

„Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia” /Dz. 299/ - mówił Pan Jezus do Siostry Faustyny w jednym z objawień. Święto Miłosierdzia jest wydarzeniem, które zawsze gromadziło w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach rzesze wiernych.